بیانات حضرت آیت الله تقوایی حفظه الله تعالی 8 دی 95

روز ولایت

در واقع فردا (9 دی) روز ولایت است، فتنه گران اوضاع خیلی سختی برای انقلاب پیش آورده بودند و ممکن بود کار مشکل‌تر بشود؛ و به نظر من لطف خدا شامل حال ملت شد و به واسطه نفَس امام زمان و نفَس ولی فقیه فتنه از بین رفت. از اول انقلاب هر کس با نظام جمهوری اسلامی در افتاد و زیر پرچم آمریکا رفت، رسوا شد. خیلی‌ها به اسم اسلام این کار را می کردند. آیت‌اللّه هایی داشتیم که زیر پرچم اسرائیل رفتند، البته اینها آیت‌اللهِ ظاهری بودند؛ آیت‌اللهِ حقیقی که این کارها را انجام نمی‌دهد؛ داشتیم کسانی را حتی در سطح مرجعیت که مقابل نظام، انقلاب و ولایت فقیه ایستادند. این نشان می‌دهد که ما چقدر باید حواسمان را جمع کنیم. اوایل انقلاب منافقان بچه حزب‌اللهی‌ها را به اسم اسلام، دین و قرآن شهید می‌کردند، ولی الآن در دامن آمریکا هستند و از ترامپ تقاضای کمک کرده‌اند. چقدر باید انسان بدبخت باشد، تاریخ واقعاً تکرار می‌شود. همانطوری که منافقان امام حسن مجتبی علیه‌السلام و حضرت امیرالمومنین علیه السلام را با زهری که از سران کفر گرفتند، به شهادت رساندند؛ الآن هم همینطور است منافقان داخلی از خارج دستور می‌گیرند و دستشان در دست آنهاست.

عاقبت منافقین

خیلی مهم است ما برای آنکه راهِمان را تشخیص بدهیم، ببینیم هم جهت با چه کسانی حرکت می‌کنیم و آب در آسیاب چه کسانی می‌ریزیم. چطور بعضی‌ها نمی‌فهمند که با چه کسی همکاری می‌کنند، و چه جبهه‌ای را تقویت می‌کنند، رابطه‌ی با آمریکا چه کسی را تقویت می‌کند. چقدر مقام معظم رهبری حفظه الله بر این نکته تأکید فرمودند. می دانید تمام مشکلاتی که برای ما پیش آمده از چه بوده است؟ حقیر به عنوان کسی که این مسائل را دیده‌ام،  لمس کرده‌ام و احساس کرده‌ام عرض می‌کنم از همان اول انقلاب چیزی که مشکل درست کرده برای نظام و انقلاب ما این بوده است که به هر عنوانی، مقابل ولایت مطلقه‌ی فقیه ایستاده‌اند و تبعیت نکرده‌اند. بعضی‌ها به عنوان این‌که من مرجع هستم و بعضی به عنوان این‌که باید از قانون پیروی کرد؛ قانون را عَلَم می‌کردند مانند زمان حضرت امیرالمومنین علیه السلام . هر کسی با امیرالمومنین علیه السلام با یک عنوان در می‌افتاد، بعضی‌ها قرآن سر نیزه می‌کردند و حکم‌الله را پیش می‌کشیدند، بعضی‌ها  گریه را پیش می‌کشیدند و اهل گریه بودند. این مسئله که انسان اهل قرآن باشد، اهل سجده و نماز باشد و جلوی دین بایستد خیلی مشکل است. یادم نمی‌رود که شهید بهشتی و 72 تن از اصحابش برای چه شهید شدند؟ شهدای قبل از شهید بهشتی برای چه شهید می‌شدند؟ یادم نمی‌رود همین منافقین خلق آن موقع به امام خمینی، امام می‌گفتند بعدا همین‌ها جلوی امام ایستادند. همینطور ادامه پیدا کرد؛ انتخابات سال 88 که بیشترین مشارکت را مردم داشتند و به پای صندوق‌های رأی آمدند، که نعمت و لطف خدا بود و می توانست مردم را در مقابل آمریکا، استکبار جهانی، وهابیت و آل سعود بیمه کند، با رخنه و شکافی که ایجاد کردند، به نقطه ضعفی برای مردم و نظام تبدیل کردند.

 

 

نقطه قوّت

ما باید از این حوادث درس بگیریم؛ خلاصه و چکیده‌ی این درس در وصیت‌نامه‌ی شهدا و وصیت‌نامه الهی- سیاسی حضرت امام خمینی ره است، که پشتیبان ولایت فقیه باشید. نمی‌‌دانم چرا این در گوش بعضی‌ها نمی‌رود، در طول تاریخ هر زمانی که اسلام ضربه خورده است از مخالفت با ولایت بوده است و هر زمانی که موفق شده و عزت پیدا کرده است به واسطه تبعیت از ولایت بوده است. نقطه‌ی قوت نظام ما چیست؟ همین انرژی هسته‌ای را از چه داریم؟ از سفارش‌های ولایت فقیه و از پشتیبانی‌های ولایت مطلقه‌ی فقیه داریم. متأسفانه انرژی هسته‌ای را که یک نیروی تجدیدپذیر است و به این دلیل که از بین نمی رود اهمیت آن از نفت هم بالاتر است، در دو مرحله تضعیف کردند، به این خاطر که به حرف‌های ولایت پشت کردند؛ ولی به برکت ولایت فقیه نمی‌توانند این را از ما بگیرند. این مسائل و مشکلات اقتصادی که در جامعه به وجود آمده و مسئولین نتوانستند آن را حل کنند و آن طور که باید نتوانستند زحمات مردم ایران را پاسخ دهند و جبران کنند، به خاطر مخالفت و تبعیت نکردن از  ولایت فقیه بوده است. مقام معظم رهبری حفظه‌الله بارها و بارها فرمودند: چرا جلوی مفاسد اقتصادی نمی‌ایستید، من ده‌ها بار به شما گفتم که مفاسد اقتصادی باید از بین برود. این به جز مخالفت با ولایت فقیه است؟ البته ان‌شاالله خیلی‌ از این رفتارها عمدی نیست، خیلی از این کارها هم عمدی است، امّا همان غیرعمدی‌ها هم ظلم و خطر است. نقطه‌ی قوت نظام و دین، ولایت فقیه است که سوریه و عراق را پشتیبانی کرد و الآن به حمدلله دارد پیروز می‌شود.

کاملترین راه

شکر خدا همان طرحی که آمریکا برای متحد ساختن خاورمیانه و حاکم ساختن نظام ننگین امپریالیسم و مادی گرایی ریخته بود به برکت ولایت فقیه درست دارد برعکس می‌شود؛ یعنی انشاءالله خاورمیانه متحد علیه آمریکا تشکیل خواهد شد. ظواهر امر این را نشان می‌دهد و آمریکا جز این چاره‌ای ندارد، وهابیت جز این چاره‌ای ندارد که کاسه و کوزه‌شان را جمع کنند و بروند، چون ملت‌ها بیدار شده‌اند. ولی متأسفانه بعضی‌ها داخل مملکت ما هنوز خواب هستند. در هر صورت اول به خودم و بعد به همه‌ی شما توصیه می‌کنم، زیباترین و کامل‌ترین راه این است که با تمام هستی‌ مان در این راه مقدس -همین راهی که امام خمینی ره تاسیس کرد و همین راهی که شهدا برای ما آوردند- بیاییم. این راه ولایت فقیه است و کامل‌ترین راه، همین است.

عرفانِ حقیقی

معرفت و عرفان تنها در این صورت معنا پیدا می‌کند که مثل اویس قرنی باشیم، آن عارف نامدار که از بس به نماز می‌ایستاد پاهایش خون می‌افتاد و رگ‌های پایش پاره می‌شد، ولی آمد در کنار امیرالمومنین علیه‌السلام شمشیر زد و در راه امیرالمومنین علیه السلام شهید شد. این عرفان، عرفان درست است. ولی صوفی‌گری که عاقبتش به این بیانجامد که به استکبار و کفر راه پیدا کند چه فایده‌ای دارد، چه تصوفی و خلوصی؟ خلوص در شرک، در کفر، در ذلت، در بدبختی، در نادانی؟ این چه خلوصی است؟ علم یا مرجعیتی ظاهری که سرانجامش به استکبار و کمک به وهابیت و آمریکا بیانجامد به چه درد می‌خورد؟ جز ته جهنم! ولو اسماً شیعه است ولی در واقع وهابی‌ترین وهابی‌هاست. الآن برادرهای سنی ما خیلی‌ها در راه امام هستند. همین مفتی اعظم سوریه در راه نظام و اسلام است -خوب خدا خیرش بدهد- درک کرده است که چه کسی به دین ضربه می‌زند. در روایت داریم محبین اهل بیت علیهم‌السلام ان‌شاالله رستگار می‌شوند، محبینی که در راه اهل بیت علیهم السلام و در راه نظام ولایت فقیه قرار بگیرند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *