بسم الله الرحمن الرحیم

خلاصه بیانات حضرت آیه الله تقوایی حفظه الله تعالی در مورد شهادت سردار سلیمانی

جمعه 13 دی 1398

 

 

 

پیام آقا / شکست حتمی دشمن

همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، با شهادت ایشان کار و راه ایشان متوقف نخواهد شد؛ خط جهاد و مقاومت با انگیزه مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. مقام معظم رهبری با توجه به این حادثه برای امت مسلمان پیشگویی بزرگی کردند؛ این یعنی شکست حتمی دشمن. خون ایشان مقدمه ای می شود برای شکست قطعی دشمنان. با این حادثه راه برای پیروزی باز شده. استکبار دارد نفسهای آخرش را می کشد، دارد دست و پای آخرش را می زند.

نفَس شهید / سپاه ما پر است از سلیمانی

هر شهید حد اقل هفتاد نفر را شفاعت می کند، ولی با این ضایعه ای که برای ملت ایران پیش آمد، به نظر من ایشان تمام ملت شیعه را شفاعت خواهد کرد. ان شاء الله خواهید دید، هم مردم ایران زنده می شوند، هم مردم کشورهای دیگر.  شیعه و سنی با شهادت ایشان بیدار می شوند و توجه می کنند به امام زمان. لذا به نظر من شهادت ایشان مردم را به عمق عظمت خودشان آشنا می کند. خدا را شکر می کنیم به این نعمتها. با وجود چنین سردارانی چه لطفی خدا به ما کرده. ما الآن یک سردار سلیمانی نداریم. مطمئن باشید سپاه ایران پر است از این سردار سلیمانی ها. بسیج ما پر است از این سردار سلیمانی ها. ارتش ما پر است از این سردار سلیمانی ها. این خون ها سبب می شود همه برای خون خواهی او قیام کنند. حقیر فکر می کنم ایشان یک جایگزین و چند جایگزین نخواهد داشت. به حول و قوه الهی هزاران هزار جایگزین خواهد داشت. با نفَس ایشان، با اخلاص ایشان، با شجاعت و استقامت ایشان، ملت ایران صد درصد بیدار خواهد شد. شیعه و سنی صد درصد بیدار خواهد شد.

در بین شهدا کسی را به عظمت ایشان ندیدم

ایشان فرموده بود؛ خیلی دلم برای شهید کاظمی تنگ شده. آقا هم فرمودند: الآن تمام ارواح مطهر شهدا، روح ایشان را در آغوش گرفته اند. شهدا زنده اند؛ «وَ لاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتاً بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ»؛ خدا شهید حججی را رحمت کند، قبرش یک زیارتگاه شده؛ جوانها آنجا می روند، قدرت می گیرند. قبل از شهادت اینطور نبود. ولی الآن مزارش زیارتگاه شده. هم خواص می روند، هم عوام. عوام می روند توبه می کنند، امید به دست می آورند و بر می گردند. خواص می روند، قدرت می گیرند برای اینکه در خط مقدم جهاد باشند. برای اینکه پا جای پای ایشان بگذارند. شهید سلیمانی هم همینطور است، من در بین شهدا کسی را به عظمت ایشان ندیده ام. اثر شهادت ایشان از همه اینها  بیشتر خواهد بود. به زودی مردم ایران شیرینی و حلاوت این رستگاری و لطف خفیه الهی را خواهند چشید. خیلی از مردم برای شهادت ایشان غمگین اند وگریه می کنند. ولی گریه برای شهید با سایر گریه ها فرق دارد.گریه برای شهید مثل گریه برای امام حسین علیه السلام است. به انسان قدرت و نوارنیت می دهد. به انسان توفیق ادامه راه می دهد. به انسان معرفت و بصیرت می دهد. لذا خود این غم برای ملت ما برکات وآثار زیادی خواهد داشت.

نفاق / خنجر از پشت

اسلام همیشه از پشت خنجر خورده. سردار سلیمانی های ما به برکت ولایت فقیه، به برکت خون شهدا، در عراق، سوریه، لبنان و … دشمن را شکست دادند. اما چرا به این راحتی شهید شدند؟ این مالِ جریان نفاق است. ما همیشه از پشت ضربه خورده ایم. امام هم می فرمود از پشت به من خنجر زدند. الآن مقام معظم رهبری هم همینطور اند. مهمترین بزرگانِ ما را نفاق از ما گرفت؛ شهید رجایی، شهید باهنر، شهید بهشتی. منافق چهره ظاهری اش خودی است، ولی در واقع نفوذی است. ما باید خیلی مراقب باشیم؛ به مردم بصیرت بدهیم، به مردم معرفت بدهیم.

سلیمانی یک ملت بود/ پاسخ دندان شکن

آمریکایی ها خیلی خوشحال اند، ولی به زودی این خوشحالی پایان می یابد. شکست بزرگی در انتظار آنان است. انشاء الله این شهادت مبدأ می شود، برای اینکه به وسیله مجاهدین اسلام پای آمریکا از عراق و ممالک اسلامی قطع شود. در این حاثه اینطور نیست که آنها یک نفر بکشند، ما ده نفر از آنان را بکشیم. واقعا سردار سلیمانی یک ملت بود، مرد بی نظیری بود، لذا پاسخ این جنایت خیلی دندان شکن و وسیع خواهد بود. مقام معظم رهبری هم با آن بصیرت و تدبیر عمیقی که دارند- ایشان دفعتاً و موضعی و سطحی تصمیم نمی گیرند- فرمودند: انتقام سختی در انتظار جنایت کارانی است که دست پلید خود را به خون او آغشته کردند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *