حضرت آیت‌الله مصباح یک سردار سلیمانی در حوزه‌های علمیه بود.

یعنی همان سمتی که سردار حاج قاسم‌سلیمانی در حیطه نظامی در عالم داشت و یک کار جهانی کرد که واقعاً منطقه را از لوث وجود دشمنان، #اشرار، #منافقین و #وهابی ها پاکسازی کرد و #سوریه که دولتش در حال سقوط بود و #عراق که به یک وضعیت فاجعه بار و تأسف انگیزی رسیده بود که بسیاری از مناطق عراق کاملاً تحت اشغال #داعش درآمده بود و سردار سلیمانی آنها را نجات داد و آن کار عظیم را کرد، حضرت آیت الله مصباح در #حوزه ها همان سِمَت را داشت و ارزش کار ایشان کمتر که نه بلکه بیشتر هم بود. «مِدادُ الْعُلَماءِ افْضَلُ مِنْ دِماءِ الشُّهَداء».

حضرت آیت‌الله مصباح عالِمی بود که در عین #اجتهاد، #فقاهت، #علم، #معرفت و #حکمت از جهت #بصیرت و نه فقط تبعیّت از #ولایت‌فقیه بلکه پشتیبانی کامل از ولایت‌فقیه در عالی ترین رتبه بود.

الحمدالله ایشان به ما نشان داد که یک #عالِم چطور باید در صحنه عمل باشد و سینه‌اش را سپر کند و جلوی تیرهای زخم زننده و طعنه زننده که #امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرمایند زخم زبان از زخم شمشیر بدتر است ایستادگی کند.

خیلی به ایشان زخم زبان و طعنه زدند، واقعاً تنها بود، #سردار تنها بود. باید بررسی شود که چه کسانی بودند ایشان را می‌کوبیدند و حالا دارند تسلیت می‌گویند و خودشان را به ایشان می‌چسبانند.

ایشان یک عالم ربانی، مجاهد، #فقیه، نافذ البصیرة و با بینش و با معرفت بودند، ایشان بسیار بسیار عالم شایسته‌ای بودند رحمه الله الواسعه علیه. واقعاً درگذشت ایشان #ثلمه‌ای است که قابل جبران نیست «ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ»، درواقع این گونه #علما ی ما قاسم‌سلیمانی سازند، اینها هستند که قاسم‌سلیمانی را می‌سازند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *